hero-image

A už jste byli v Legolandu?

Doba čtení: 3:30 minut

„To prostě musíte zažít!“ sděluje mi sugestivně kamarádka Kamila po její loňské návštěvě Legolandu. „Takový adrenalinový hukot už jsem dlouho necítila,“ posílá mi k tomu svou fotku z obří horské dráhy s drakem v zádech. A bylo rozhodnuto. Pokud tedy stále ještě přemýšlíte, jakým zážitkem nadchnout děti bez ohledu na věk, máme skvělý tip.

Draci, ninjové i safari

Co vás čeká? Především několik desítek nápaditých kolotočů a atrakcí, rozdělených do tematických celků. Podle svých preferencí tak můžete vystoupat balónem k obloze v Zemi faraonů, zúčastnit se námořní bitvy v Zemi pirátů, nebo si udělat dětský řidičák v sekci Lego city.

Wow, to je super!“ vříská nadšeně syn, když vodním dělem zlije od hlavy k patě jiné malé piráty v protější lodi. Jestli ale toužíte zažít extrémnější dobrodružství, nenechte si ujít příkrý sešup v loďce po vodopádu! Nebo se rovnou proletíte hlavou dolů na dračích letkách v sekci Malá Asie?

Pokud jste čekali spíše hraní si s lego kostičkami, nepřijdete ani o ně. V části nazvané Miniland se můžete pokochat miniaturními Benátkami, berlínským parlamentem či ikonickým fotbalovým stadionem pro Bayern Mnichov. Celkem bylo pro zmenšeniny světoznámých budov použito úctyhodných 55 milionů legových dílků. Stavby jsou navíc interaktivní – zmáčknete knoflík a krávy začnou bučet, lanovka jezdit, postavičky tančit v rytmu valčíku...

V každém věku

Zprvu jsem se trochu strachovala, jestli není tříletá dcera na Legoland ještě příliš malá. Ale obavy se brzy rozplynuly. „Všechny atrakce jsou zřetelně označeny výškou, kterou děti musejí mít, aby sem mohly být z důvodu bezpečnosti vpuštěny. Spousta z nich je vhodná už pro děti od 90 cm a tří let věku. Ty extrémnější jsou však samozřejmě určeny až starším dětem – většinou na ně mohou bez doprovodu dospělého děti od 8 let a 120 cm výšky,“ odpovídá na můj dotaz do telefonu jeden ze zaměstnanců.

Ještě jednou půjdeme na autíčka, prosím, prosím,“ ukecává mě dcerka a táhne počtvrté k malému safari autu projíždějící legovou zoo. „A pak hned hrát si s Duplo domečky, jo?“ ujišťuje se.

Foto: Kateřina Mohylová - se svolením


Za den to nestihnete

V celém parku je suma sumárum více než 60 různých atrakcí a dalších lákadel v podobě hracích koutků, hřišť a obchůdků. Takže by bylo naivní si myslet, že všechno zvládnete za jediný den. Ideální se proto jeví objednat si nocleh v přilehlé Prázdninové vesničce. Ta je vzdálená zhruba 10 minut chůze od samotného areálu a poskytuje širokou škálu možností ubytování. Ať už chcete přenocovat v luxusním pirátském pokoji, v němž budete hledat ukrytý poklad, nebo ušetřit nějaká ta eura kempováním ve vlastním stanu. Velkou výhodou je, že ať už vyberete jakýkoli nocleh, v jeho ceně je už zahrnuta nejen dvoudenní vstupenka do celého parku, ale nemusíte ani řešit cenu parkování. Prázdninová vesnička je navíc zážitkem sama o sobě – najdete tu hřiště, parkurové dráhy pro tříkolky i pirátský bowling. „Ale upřímně – po celodenním řádění na kolotočích už na vesničku nemají sílu dokonce ani moje hyperaktivní děti,“ svěřuje se mi přátelská německá maminka v umývárně kempu.

4 fotografie

Na co si dát pozor

Co nás nemile překvapilo, to byly dlouhé čekací doby, zejména logicky u těch nejoblíbenějších atrakcí. Před vzrušujícím sjezdem po vodopádu nebo gigantickou horskou dráhou si tak vystojíte frontu, která trvá klidně i 45 minut.

Nejlepším řešením je navštívit Legoland ve všední den a přijít hned s otevírací dobou, tj. v 10 hodin ráno. I tak ale bude mít stejný nápad spousta dalších návštěvníků. Pokud se nemusíte omezovat v rozpočtu, je tu ještě možnost zakoupit si za 20 eur na osobu takzvaný Express pass, který vám zaručí, že čekat nebudete muset vůbec, přijdete totiž k atrakcím speciálním vchodem.

Tipy a triky na závěr

Vezměte sobě i dětem pláštěnku. Spousta atrakcí je nějakým způsobem spojená s vodou. Ve slunečném dni je to asi jedno, ale pokud počasí nehraje do noty, je lepší být připraven. Přímo v parku se dají pláštěnky pořídit taky, zhruba za 4 eura.

U vstupu si můžete vyžádat speciální náramek, na který dítěti napíšete svůj telefon. V mumraji lidí, kde děti neustále neohlášeně odbíhají, aby jim náhodou něco neuniklo, budete klidnější.

Za poplatek je možné si u vchodu půjčit vozík nebo kočárek. Park je obrovský a pro menší děti může být náročné celý den ťapkat několik kilometrů.

Vstupenku, ubytování i veškeré další služby jednoznačně objednejte předem online. Nejen že se tak vyhnete frontám u vstupu, ale zejména ubytování v kempu má pouze omezenou kapacitu, v době prázdnin velmi vytíženou.

 

Použité zdroje: https://www.legoland.de, objevimesvet.cz, vlastní návštěva

Buďte pravidelně v obraze díky našemu newsletteru.

Dostávejte nové články do mailu.

Při vyplnění e-mailové adresy souhlasím se zpracováním osobních údajů.