Dnes je 22.9.2023, Svátek má
Sdílet článek:
Pití kávy, ťukání do klávesnice nebo podání ruky. To jsou každodenní činnosti, při kterých dáváte své nehty na obdiv. Ať děláte, co děláte, ty vaše se třepí, lámou a nic nevydrží? Umělé nehty jsou elegantním řešením. Mají své výhody, ale i určitá rizika.
Ne každé se však poštěstí mít své přirozené nehty zdravé a pevné, a tak se často ubírají k alternativnímu řešení. Tím jsou gelové, akrylové nebo gellakové nehty.
Akryl je prášek, který se na nehty nanáší v kombinaci s tvrdidlem pomocí štětečku. Jeho předností je pevnost a tvrdost, takže je vhodný pro ženy vykonávající manuální práci. Je totiž odolnější než gel. Oproti gelu u něj není třeba UV lampa, zasychá přirozeně, avšak při aplikaci zapáchá a nehodí se na slabé a tenké nehty.
Pro aplikaci gelových a akrylových nehtů je třeba, aby přírodní nehet byl úplně bez lesku. Toho se docílí dokonalým zbroušením jemným pilníkem. Poté se nalepí umělý tip a upraví se do potřebné velikosti a tvaru. U shellacu/gellaku stačí přírodní nehet očistit a odmastit, ale již se nijak nebrousí a takový lak se nanáší přímo na přírodní nehet. Proto je gellak šetrnější k přírodním nehtům než akryl či gel.
Oproti klasickému laku, který se po dvou dnech oprýská, vydrží umělé nehty i několik týdnů. U akrylových a gelových nehtů je životnost ještě delší. „Nehet nepůsobí uměle, vypadá, jak kdyby byl jen nalakovaný, ale je mnohem pevnější a ruka vydrží krásně upravená i po dvou týdnech,“ vysvětluje Kristýna Benáčková, která si dělá nehty shellacem. „Výhodou je, že u něj nejsou potřeba prodlužovací tipy na nehty,“ dodává.
Umělé nehty zpevňují ty přírodní nehty. „Svoje nehty mám jak papír, nic nevydrží, nelíbí se mi a dělají se mi hodně záděrky. Tak jsem se rozhodla pro jejich zpevnění gelovkami,“ říká Petra Potěšilová, která nosí gelové nehty už 15 let. „Přijde mi to i bezpečnější, protože nejsou ostré,“ dodává.
Vždy byste měli hledat profesionální aplikaci, nikoliv tu nejlevnější variantu. „V dnešní době bohužel ani roky praxe neznamenají správně udělané nehty,“ říká Dufková a zdůrazňuje rizika neprofesionální péče: „Špatně udělaná manikúra může skončit zničeným nehtem, probroušeným lůžkem, moc vypilovaným bodem vzrůstu anebo při špatné modeláži úrazem. Při zlomení nebo u nedodržení hygieny nástrojů také hrozí riziko plísní“.
Jistě každá žena s gelovkami nebo akrylkami zažila bolest, když si tento nehet ulomila. Při představě, že nové nehty stojí kolem 700 korun – záleží podle místa, kvality a kdo je dělá, jejich doplnění vyjde i na víc než polovinu. Proto zvažte, které nehty chcete mít, kde si je necháte udělat a rovněž i jejich výhody a rizika s nimi spojená.
Dostávejte nové články do mailu.
Při vyplnění e-mailové adresy souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Copyright (c) 2023 forbein.cz