hero-image

Láska, sex a roboti

Doba čtení: 2 minuty

Seznamte se s Emmou: hebká pokožka bez pupínků, rty Angeliny Jolie a míry supermodelky. Nežárlí, nevisí hodiny na telefonu s kámoškou a pichlavé poznámky vaší matky ji nechávají v klidu. Teď si pamatuje jen vaši oblíbenou polohu, ale po aktualizaci software spolu můžete probrat třeba i teorii relativity. Vítejte ve vzrušujícím světě humanoidních robotů alias sexbotů, stvořených výhradně pro lidské potěšení.

Rande s robotem

„Sex a vztahy robotů s lidmi budou běžné už během následujících třiceti let. Stejně jako jsou v mnoha zemích akceptovány svazky stejného pohlaví, bude novou sociální normou i vztah s robotem,“ tvrdí americký psycholog David Levy, autor publikace Láska a sex s roboty.

Pokud si pod sexbotem představíme R2D2 v krajkové podprsence nebo nafukovací pannu s bzučícím podvozkem, zní to jako fantazie šíleného vědce. Řeč je ale o realistických humanoidních kráskách, které už dnes umějí číst vaše emoce jen na základě analýzy vašich výrazů obličeje a hlasu. Díky umělé inteligenci budou neustále zlepšovat napojení na vaše preference a názory. A v jeden mystický okamžik mezi robotem a ideálním lidským partnerem zmizí poslední rozdíl. Romantika! Nebo ne?

Zamávejte hloupým „nafukovačkám“, jejich éra je u konce. Zamávejte hloupým „nafukovačkám“, jejich éra je u konce. Foto: Victor He / Unsplash)

„Provozování sexu s roboty je přirozeným procesem v evolučním vývoji. Intimita do technologií patří už dlouho. Vezměte si online seznamky, jejich úspěch jsem předpověděl už na začátku 90. let. Všichni mi tenkrát říkali, že tam budou chodit jen divní a nemocní lidé,“ vysvětluje kyberexpert doktor Trudy Barber pro Futurepodcast.net a je přesvědčen, že díky robotům mohou být lidské vztahy hodnotnější a více vzrušující.

Rozšířené sexuální obzory

„Lidé mají fetiše na nejrůznější věci a zabývají se nejrůznějšími sexuálními praktikami. Je nevyhnutelné, že se robot stane jejich součástí. Protože takoví jsme. Roboti nám pomáhají najít bezpečný prostor pro sexuální zkušenosti. Měli jste chuť něco vyzkoušet a už se vám to nelíbí? Prostě ho vypněte,“ dodává Barber. Otevírá tím myšlenku rozšířené sexuální reality.

Vedlejší účinky báječného robosexu

Cokoliv je nadmíru příjemné, bývá v přímé úměře návykové. A přesně tak to dopadá i s jednoduše dostupným sexem bez hranic a potřeby o druhou bytost pečovat. „Robotický sex může být velmi návykový. Sexbot nikdy neřekne ne a vždy bude k dispozici. Závislý člověk bude tak mít ke své droze přístup, kdykoliv si vzpomene,“ říká Joel Snell, emeritní profesor z Kirkwood College v Iowě.

„Sex s roboty způsobuje osamělost,“ konstatuje výzkumná zpráva Naše sexuální budoucnost s roboty neziskové organizace Responsible Robotics. Autoři studie varují, že svazky s roboty mohou v lidech potlačit empatii a schopnost navazovat plnohodnotné lidské vztahy. Prozkoumávání temných sexuálních zákoutí podle této výzkumné zprávy navíc nezabrání zločinům jako je pedofilie, naopak může perverzní chutě povzbuzovat.

Podle všeho tak zatím máme víc práce s naší křehkou psychikou než s technologickým vývojem dokonalých partnerů na baterky. A co vy? Vyměnili byste své protějšky za pomrkávající humanoidy?

Živá nebo umělá? Nechám se poddat!Živá nebo umělá? Nechám se poddat! Foto: Cottonbro / Pexels


Zdroje:

futurespodcast.net, futureofsex.net, www.realdoll.com, www.cnbc.com, www.flowee.cz, responsiblerobotics.org

 

Buďte pravidelně v obraze díky našemu newsletteru.

Dostávejte nové články do mailu.

Při vyplnění e-mailové adresy souhlasím se zpracováním osobních údajů.