hero-image

Mladé české hokejistky vybojovaly olympijské zlato

Tři zápasy, tři vítězství a zlaté medaile visely na krku. Ženská juniorská reprezentace do 18 let dokázala vyhrát hokejový turnaj na Evropském olympijském festivalu mládeže ve Finsku.

Mlade-ceske-hokejistky-vybojovaly-olympijske-zlato

V předposledním březnovém týdnu, kdy se akce konala, slečny nejdříve ve skupině porazily Švýcarky (4:1) a Maďarky (4:0), ve finále narazily na favorizované Švédky. Po remíze 1:1 v základní hrací době a bezbrankovém dvacetiminutovém prodloužení reprezentantky vyhrály v samostatných nájezdech.

Vynikající česká brankářka Michaela Hesová za svá záda nepustila ani jeden puk, zatímco do švédské branky se ve čtvrté sérii trefila Zikmunda Mazancová.

První ostré zápasy

Byl to první úspěch pro nového reprezentačního trenéra juniorek Dušana Andrašovského. Ten tým převzal loni na podzim, a jelikož kvůli protiepidemickým opatřením bylo posunuto mistrovství světa této kategorie až na letošní jaro, jednalo se pro něj o první ostrou prověrku.

Celkové vítězství je o to cennější, že turnaje se mohly účastnit pouze hokejistky narozené v ročnících 2005 a 2006, chyběly tedy nejstarší a nejzkušenější hráčky ročníku 2004.

Máme srdce a týmovost

S výkonem, především ve finálovém utkání, byl trenér Andrašovský spokojen. „Dokázali jsme sami sobě, že když tomu dáme sto procent, můžeme hrát s nejlepšími soupeři v Evropě. Možná nemáme takovou výkonnost, fyzickou ani dovednostní, ale zase myslím, že když v sobě dokážeme najít a prodat to srdce a týmovost, máme to lepší než ostatní týmy, řekl v rozhovoru pro web Hokej.cz.

Do přípravy na mistrovství světa, které se koná začátkem června v USA, se vrátí i hráčky, které ve Finsku kvůli věkové hranici nemohly startovat.

„V ročníku 2004 jsou lídryně týmu, které jsme teď neměli. Holky se s jejich absencí snažily popasovat, ale když se vrátí, budeme zase silnější. Do budoucna vím, že máme na čem stavět. Dívky ze šestnáctky, které přišly nové, totiž nezklamaly – naopak, všechny ohromně překvapily,“ doplnil.

V šestnácti se zlatem

Jednou ze zmiňovaných mladých hráček je i Nicol Příhodová. Útočnici pražské Sparty bylo šestnáct let teprve na konci letošního ledna, předchozí přípravné zápasy reprezentace do 18 let tedy absolvovala jako patnáctiletá.

„Byl to naprosto perfektní a super zážitek. Celková nálada, atmosféra, cesta vládním speciálem… Před finálovým zápasem jsme se hecly a vyšlo to,“ radovala se po návratu do Prahy Nicol se zlatou medailí na krku.

Česká soupiska

Brankářky: Michaela Hesová (BK Selects Academy, USA), Barbora Dalecká (Chrudim).
Obránkyně: Eliška Hotová, Beáta Narovcová (obě Příbram), Anna Vaníčková (Ţebrák),
Adéla Wojnarová (Poruba), Tereza Vališová (Břeclav), Klaudie Slavíčková (Louny).
Útočnice: Nicol Příhodová (Sparta Praha), Tereza Pištěková (Příbram), Barbora Juříčková
(Orlová), Natálie Brichová (Kutná Hora), Adéla Šapovalivová (Beroun), Tereza Plosová
(Liberec), Dominika Malicka (Český Těšín), Petra Matějová (Vsetín), Adéla Vrhelová
(Bílina), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Lucie Velinská (Rovaniemi,
Finsko), Aneţka Čabelová (Český Krumlov).
Realizační tým: hlavní trenér: Dušan Andrašovský, asistent trenéra: Martin Pouska,
trenér brankářek: Václav Vacek, manažerka: Markéta Mlíkovská, lékařka: MUDr. Lucie
Gahutová, kondiční trenérka: Zuzana Maňasová, kustod: František Buček.

 

 

Buďte pravidelně v obraze díky našemu newsletteru.

Dostávejte nové články do mailu.

Při vyplnění e-mailové adresy souhlasím se zpracováním osobních údajů.