hero-image

Pony play: Pojďte si hrát na poníky v latexu

Doba čtení: 2:30 minut

Milují vítr v hřívě a pevné, ale láskyplné vedení trenéra. Za jeho pochvalu a pohlazení po vydařeném skoku přes překážku oddaně řehtají blahem. Řeč ale není o zákulisí Velké pardubické. Naši plnokrevníci totiž provozují mnohem žhavější disciplínu. Po dostihu svlečou svou propocenou latexovou výbavu za desetitisíce a odejdou po dvou dát si svou zaslouženou sprchu.

Pony play alias hra na poníky je součástí BDSM kultury, založené na napětí mezi dominancí a submisivitou. Rozhodně se nedá zúžit jen na „perverzní sex v divných kostýmech“, což bývá zdaleka nejčastější nelichotivá nálepka z pohledu běžné veřejnosti:

„Není to tak, upřednostňujeme asexuální pony play. Sem tam se objevují i extrémní a absurdní názory lidí, kteří nás označují za zoofily, což samozřejmě není pravda,“ vysvětlil pro magazín Refresher Porthos Black Pearls jeden ze zakládajících členů české komunity.

Pravidla jízdárny

Zapomeňte na herní příručku. Pravidel je zkrátka tolik, kolik je trenérů a jejich poníků. Někteří si nejraději užívají péči a obdivné pohledy na výstavách BDSM komunit. Jiní se nechají motivovat ke sportovním výkonům, tahají za sebou vozíky, nebo s potměšilou radostí „zlobí“ a nechávají se za to trenérem spravedlivě potrestat.

V kostymu jednorozce na cosplayZdroj: Unsplash, Andrea Tummons

Pokud se pony play stane doslova vaším koníčkem, připravte si i pár desítek až stovek tisíc za kostým, ve kterém nebudete lapat po dechu hned po prvním vyklusání.

„Zaběhnout v tom slalom je opravdu očistec. Ale my jsme do hlav vymysleli kompaktní systém větráků, který tahá vzduch ušima dovnitř a tlamou ven, což na běžné fungování bohatě stačí. Cena jednoho kompletu začíná na 80 000 korunách. Za moji výbavu, která zahrnuje i méně potřebné věci, jsem zaplatil více než 200 000 korun.“ přibližuje Porthos finanční náročnost prvotřídní pony play.

Mindfulness v ohlávce

"Když ne kvůli potěšení ze sexu, tak proč?" napadá vás možná v souvislosti se zapařeným zadkem v latexu a astronomickými výdaji za celou tuhle srandu. Členové komunity to vidí jednoznačně. Vzdát se na chvíli své vlastní identity pro ně znamená absolutně čistou hlavu.

Dává to smysl. Jako kůň si můžete jen těžko lámat hlavu s pubertálními výstřelky svých dětí, nebo se zpackaným pracovním pohovorem v angličtině. S trenérem vás žádná jazyková bariéra nerozděluje, dorozumíváte se s ním jen řehtáním a kňučením. Není žádné předtím ani potom. Jenom přítomnost a citlivé vedení partnera, který za vás přebírá zodpovědnost.

„V BDSM může jít vaše mysl kamkoliv, stejně jako když jste na horské dráze, prožíváte sex, sledujete horror nebo meditujete. Během pony play můžete cítit tolik emocí: vědomost, soustředěnost, sílu, hněv. Můžete se bavit, nebo být zkrátka jen nabití energií a blaženě mimo,“ vypráví Jerra Brown svůj vlastní zážitek pro online magazín Marie Claire v článku s podtitulkem Jak mi hra na koně pomohla prozkoumat mé vlastní lidství.

Padesát odstínů latexu

Sex přitom v rámci pony play nezůstává okrajovým tématem, spíš nabírá více rozměrů. Na vnímání a definici sexu v BDSM komunitě se zaměřil profesor psychologie Brandy L. Simula ve své studii s názvem Potěšení, síla a bolest z roku 2019.

Ilustracni fotoZdroj: Unsplash

Jeho praktikující respondenti rozlišují běžný „vanilla“ sex založený na fyzickém kontaktu od mentálních sexuálních praktik pro hlubší emoční spojení mezi partnery. Jinak řečeno: orgasmus prožíváme ve všech případech v mozku, ale cesty k němu nevedou jen přes náš klín.

Koním nefandíte? Zkuste vodítko

Nápad se vám líbí, ale představa uzdy v ústech ve vás místo vzrušení vzbuzuje spíš dávicí reflex? Nic si z toho nedělejte. Svět erotického cosplay nabízí mnohem víc možností. Co třeba na internetu zalovit v nepřeberné nabídce kostýmů pro roztomilá lidská štěňátka a koťátka?

 

 

Buďte pravidelně v obraze díky našemu newsletteru.

Dostávejte nové články do mailu.

Při vyplnění e-mailové adresy souhlasím se zpracováním osobních údajů.