hero-image

S jehlou v uchu k vysněné postavě

Doba čtení: 4 minuty

Žádná z vyzkoušených metod hubnutí vám nezabrala? Zkuste zhubnout jehlou. Tedy přesněji řečeno díky akupunkturním jehličkám. Čínská akupunktura totiž umožňuje kromě detoxikace celého těla i úbytek na váze. 

Akupunkturní body v uchuZdroj: Creative Commons, Wouterhagens at Dutch Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Navíc má jednu výhodu – všechno funguje tak, že i když skoro nic nejíte, nezabijete toho, kdo vedle vás u stolu pojídá s nezměrným apetitem svíčkovou. 
Opravdu. Nekecám a vyzkoušela jsem na vlastní kůži před dvaceti lety a od té doby ještě aspoň dvacetkrát, ale to už bez nutnosti zhubnout. Tehdy jsem byla buclatá. V dětství jsem dělala sportovní gymnastiku, pak spadla na kladině a docela rychle nabrala. Svalová hmota mi ale zůstala, takže jsem si nějak v hlavě vybudovala to, že holt už budu mít těch skoro 70 kilo asi napořád, protože mám pod tím někde ty vymakané svaly. Jsem ženská, navíc v té době pracující v módních časopisech, takže mi přišlo jednodušší se naučit oblékat tak, aby mé obří věstonické proporce nikdo neviděl. A to se mi povedlo. 

Jsou všude! Holky 90–60–90 

Jenže! Bylo to právě v těch módních časopisech. Ono je jedna věc, když pracujete třeba ve státní správě (nemyslím to zle, věřte), nebo v luxusní vile vydavatelství, kde potkáváte na chodbě „modelky“ s rozměry 906090, koukáte jim kamsi na pupík a jen svou (snad) inteligencí docílíte toho, že si vás nespletou s míčem. 
Takže jsem se rozhodla s tím něco udělat. Bylo mi asi 29. A někdo mi řekl o čínské akupunktuře. Tak jsem se objednala a bez velkého očekávání do toho šla. 

Dívka s postavou modelkyZdroj: Jon Ly / Unsplash

Hlady nevidím, ale začínám věřit 

„Dobrý den, co si přejete,“ zeptal se naprosto vyzenovaný odborník s plnovousem, když jsem, v dokonalém oblečku „mimikry pro hubené“, vstoupila do jeho ordinace na klinice čínské medicíny. „Jdu na redukci. A potřebuju zhubnout,“ řekla jsem s trochou nadsázky v hlase. „A co?“ zeptal se doktor Marian. Na ta slova jsem jen vyhrnula dloooouhou tuniku až ke krku. A jeho reakce byla taková, jak jsem čekala. Oči se mu výrazně zvětšily a vypoulely a pak nic neřekl a jen ukázal, ať se posadím.
Takže bylo vyhráno. 

Jak to probíhá aneb hladová jen jeden den 

Předtím, než na „jehlu“ jdete, je potřeba 24 hodin nejíst a pít jen vodu. Když tedy přijdete na místo, už i tak máte pocit, že je z vás půlka, aspoň pokud jíte tak rádi jako já. Na klinice absolvujete školení, kde vám doktor vysvětlí základní zásady detoxikačního a redukčního programu. Za mě má jednu nespornou výhodu. Nejíte nic, ale abyste se z toho nezbláznili, nemáte jehlu jednu, ale dvě. Proč? Jednu na hlad a druhou na stres. Tedy proti němu. 

Muž s akupunkturními jehličkami v uchuZdroj: WaltiGoehner / Pixabay

Obě jehličky jsou aplikovány během pár sekund do vašeho ucha na straně, která je pro vás dominantní. Ani o tom nevíte. Pak dostanete do ruky jídelníček na 21 dní (opravdu velmi hubený, takže se vaše očekávání zvýší), zaplatíte nevelkou sumu (před 20 lety 700 korun, dnes 900), a jdete domů. Vaší vidinou je to, že po 24 hodinách půstu si VEČER budete moci dát pomeranč. Ale teď už víte, že si ho dáte na talířek, vezmete si vidličku a nůž a budete žvýkat a žvýkat. Pomalu a užívat si každou chuť. 

Nic nejíte, ale prostě vás to nakopne 

Pak je to už jen na vás. Pokud by jehlička vypadla, nebo chcete chodit jednou za týden na kontrolu, můžete. Nejíte prakticky nic. Váš den vypadá tak, že si ráno zobnete třeba deset mandlí. K obědu zakousnete rajče a k večeři dáte jednu hrst slunečnicových semínek. 
Nekecám! V den, kdy máte fakt obžerství, to vypadá tak, že k snídani slupnete krajíček celozrnného chleba s tahini neboli sezamovou pastou, k obědu máte půlku salátové okurky, a večer, ať nežeru, třeba vejce natvrdo. 

K tomu máte graf, denně se vážíte a je jasné, že jste nakopnutí jako blázen, protože kila jdou dolů jako nic. Navíc opravdu nemáte hlad! 

Muž s akupunkturními jehličkami v uchuZdroj: WaltiGoehner / Pixabay

Ale pak je tu ještě jedna věc. Jehly v uchu jsou dvě. Jedna potlačuje hlad a druhá působí to, že jste strašně v pohodě. Vážně. Pochopila jsem, že ta druhá jehlička má vlastně ještě větší význam, protože vám opravdu umožní, že když vedle vás sedí kamarád a pojídá vaše nejoblíbenější jídlo, nezabijete ho za to. Dokonce se vám povede i nesníst vašemu dítěti chleba „se sádlem a se škvarky“ jako svačinu do školy. Prostě je to strašná pohoda. Jen vám většinou chybí alkohol a společenské akce. Když totiž nejíte, nemáte moc chuť nikam chodit. Hubnete si prostě jen tak v klidu doma a po třech týdnech opustíte dům jako půlka vašeho starého já. 
Sebevědomí je u oblaků. Mezitím jste si objednali menší, v mém případě o tři velikosti menší oblečení online a najednou jste zatraceně sexy, že se cítíte jako Uma Thurman. Dokonce i s tím, že jste Billa nemuseli zabít. Hlady. 

Máte o tři velikosti méně, jiné stravovací návyky a je jen na vás si to udržet. Nevěříte? Vyzkoušejte. 

Zdroje: vlastní zkušenost, webové stránky klinik a center čínské mediciny

Buďte pravidelně v obraze díky našemu newsletteru.

Dostávejte nové články do mailu.

Při vyplnění e-mailové adresy souhlasím se zpracováním osobních údajů.